×

Jesienny alarm- pomoc osobom w kryzysie bezdomności

Jesienny alarm- pomoc osobom w kryzysie bezdomności

Każdego dnia w Przychodni na #WOLSKA172 dziesiątki osób w kryzysie bezdomności otrzymuje bezpłatną pomoc medyczną ‼️

Problem bezdomności w sezonie jesienno-zimowym staje się szczególnie palący z powodu ekstremalnych warunków atmosferycznych. Bezdomni, już i tak narażeni na trudności życiowe, muszą zmagać się z zimnem, deszczem, śniegiem i wiatrem. Brak schronienia staje się w tym okresie szczególnie dotkliwy, prowadząc do sytuacji, w których życie bezdomnych staje się bardziej zagrożone.

W sezonie jesienno-zimowym bezdomni borykają się także z problemami zdrowotnymi związanymi z ekstremalnymi warunkami. Przemarznięcia, hipotermia czy zwiększone ryzyko chorób związanych z układem oddechowym stają się realnymi zagrożeniami. Ponadto, trudniejszy dostęp do jedzenia, ubrań czy podstawowej opieki zdrowotnej w okresie zimowym potęguje ich sytuację.

Rozwiązanie problemu bezdomności w sezonie jesienno-zimowym wymaga skoordynowanych działań społecznych, rządowych i organizacji charytatywnych. Zapewnienie tymczasowych schronień, dostępu do ciepłych posiłków, odzieży i opieki zdrowotnej staje się priorytetem, mającym na celu ochronę najbardziej narażonych grup ludzi w trudnym okresie klimatycznym.

#LEKARZENADZIEI działają dzielnie mimo niesprzyjającej aury pogodowej. 
DZIĘKUJEMY! 💚